Mikroskopická stomatologieMikroskopická stomatologie je novým, moderním oborem zubního lékařství, přinášejícím maximální přesnost diagnostiky a ošetření. Zubní lékař je často nucen pracovat pouze intuitivně, prakticky poslepu. Tím snižuje kvalitu a prognózu ošetření, zvyšuje počet návštěv. Obdobně jako i v jiných medicínský oborech (neurochirurgie, kardiochirurgie atd.) nám dokonalý přehled umožnuje operační mikroskop.

Pro představu, při ošetření kořenových kanálků ( "trhání nervu, čištění kanálků" ), musíme rozlišovat struktury v řádu mikrometrů ( od 0,1 mm do 0,5 mm ), tedy menší než je šířka lidského vlasu. Pokud nejsou tyto rozměry respektovány a je pracováno „na slepo“, úspěšnost ošetření je velmi malá (50-60%). Obdobně zhotovení výplní (plomb), vyžaduje přesnou úpravu okrajů, velikost bakterií schopných se v takové spáře usadit a způsobit druhotný kaz je v rozmezí 2-5 mikrometrů. Operační mikroskop nám často umožňuje zachránit i zuby, které by jinak musely být vytrženy. Výsledkem je minimální zatížení pacienta a záruka dlouhodobé životnosti a prognózy ošetřených zubů.

Americká dentální asociace (ADA) zařadila v roce 1998 používání mikroskopu jako nezbytnou podmínku pro specialisty v endodoncii (léčba kořenových kanalků).
Zde platí motto: "Ošetřit můžeš pouze to, co vidíš" (Prof. Kim)

Výhody práce s operačním mikroskopem:  

 

 

 

 

Seznam výkonů

Čelistní a obličejová chirurgie

Stomatologie

Rehabilitace

Aktuality

Přijímáme pacienty
na dentální hygienu
Ordinační hodiny chirurgie

PO - ČT 7:00 – 15:00 hod.
7:00 – 14:00 hod.

Ordinační hodiny stomatologie

PO - ČT    7:00 – 15:00 hod.
   7:00 – 14:00 hod.

Kontaktujte nás

tel.: +420 777 002 015
tel.: +420 733 153 946
e-mail: recepce@medifis.cz

www.medifis.cz | Copyright © 2012 Medifis, s.r.o. eDesign - tvorba www stránek